כך תקבעו יעדים כלכליים-פיננסיים אישיים לשנת ה’תשפ”א

by Nov 1, 2020

רוצים להבטיח שזו תהיה השנה שבה תצליחו לחולל שינויי פיננסי?

קבלו תוכנית עם 5 יעדים פשוטים וברי השגה, שהעמידה בהם תוכל להועיל לכם ולמשפחתכם!

שנה חדשה היא תמיד הזדמנות לנסות להתחיל מחדש, לתקן טעויות משנים קודמות ולהתקדם בכיוון הנכון לנו בכל תחומי החיים, ביניהם גם התחום הכלכלי-פיננסי.

לפני שמתחילים כדאי לזכור שבלי תכנית סדורה וברורה נתקשה מאוד להצליח. רוב האנשים שפותחים שנה חדשה בהצהרות כמו “השנה אחיה בהתאם למה שרציתי תמיד” צפויים להיכשל אם לא יגדירו מראש מטרות ספציפיות.

שינוי כרוך גם ביכולת להבין שיהיו רגעים קשים בדרך שבהם תצטרכו להזכיר לעצמכם למה קבעתם יעדים כאלה ולא אחרים ומהי המטרה של העבודה הקשה שלכם. תכנית מוצלחת מצריכה קביעת כלים לבחינת הצלחתה ובמהלכה נעניק לעצמנו הטבות ככל שנעמוד ביעדים שהצבנו.

אז מהם היעדים הכלכליים-פיננסיים שכדאי לכם להגדיר לעצמכם לשנת ה’תשפ”א?

1. השנה נקבע תקציב ונעמוד בו

שבו עם בן או בת הזוג, אולי אפילו עם המשפחה וערכו שתי רשימות: הוצאות והכנסות משפחתיות חודשיות. המטרה, לכאורה, פשוטה: להגיע למצב שבו ההכנסות עולות על ההוצאות. אם קיים פער גדול לטובת ההוצאות, צריך לראות איך מקטינים אותו בהדרגה, בדרך לאיזון. זהו הבסיס עוד לפני שהחלטתם איך תחסכו לפנסיה או לילדים ואפילו לפני שעשיתם סדר בחשבון הבנק שלכם או במספר ההלוואות שלקחתם.

בסעיף זה, אגב, נכללת גם ההתעקשות להימנע מכל אותן הוצאות קטנות ומיותרות, שמצטברות בסופו של דבר לסכומי כסף משמעותיים.

הצטרפו לבלוג

וקבלו טיפים פיננסים ישירות למייל + ספר אלקטרוני שווה להורדה מתנה


2. השנה לא נשתמש (או נפחית) באשראי

אשראי בארה”ב הוא המקביל של המינוס בבנק בישראל. אותה משיכת יתר שמותרת לכם לכאורה עד גובה מסגרת מסויימת. זה למעשה הלוואה לכל דבר. לא סתם הלוואה, הלוואה יקרה, בריבית גבוהה מאד במידה ולא שילמנו את היתרה במלואה באותו החודש.

הריבית על היתרה מגיעה לשיעור דו סיפרתי. יותר גרוע מהמינוס בארץ! ברוב המקרים בין 15% ל- 20%. לפעמים הריבית הגבוהה גורמת להמון משתמשי אשראי להסתבך עם הלוואה נוספת בריבית נמוכה בכדי לכסות את היתרה שנצברה באשראי. ברוב המקרים זה יכול להיגמר בריביות של מאות דולרים כל חודש.

השנה נסו שלא “לסחוב” יתרה בריבית גבוהה והתמקדו בפרידה מהאשראי. במידה ואתם חייבים אשראי לגמור את החודש אז נסו להבין מה לא עובד. האם ההוצאות גדולות מההכנסות? האם צריך בדיקת תקציב מעמיקה? או האם ההכנסה קטנה מידי וצריך לשקול תוכנית להשלמת הכנסה?

צרו איתנו קשר לבדיקת המצב הספציפי שלכם, נשמח לעזור לך להבין מה עובד ומה לא.

אם יש לכם הוצאה חד פעמית גדולה, נסו להתכונן אליה ולא להיות מופתעים בזמן אמת. הסעיף הבא עשוי לסייע.

3. השנה נקים קרן חירום משפחתית

המשימה הבאה אינה פשוטה לביצוע ולפעמים אף עלולה להימשך כמה שנים, אבל ברגע האמת היא פשוט “שווה את משקלה בזהב”. כלומר, בכסף. נסו להקים קרן חירום משפחתית בסך חודשיים/שלושה של הכנסות או הוצאות משפחתיות.

הקרן תשמש אתכם למימון הוצאות גדולות ובלתי צפויות, כמו טיפולי שיניים לילדים, טיפול חירום יקר בבית או אפילו חופשה לחו”ל/לארץ שההוצאות עליה יצאו משליטה (ראו בהמשך). אם תצאו מאוזנים ממשברים כאלה, תרגישו (בצדק!) שלשם שינוי הפעם אתם ניצחתם את השיטה.

מעוניין לחסוך לקרן חירום משפחתית?
צור קשר.

 4. השנה נעשה סדר בחיסכון הפנסיוני שלנו

על חשיבותו של החיסכון הפנסיוני נראה שנאמר כבר כמעט הכול. יבוא יום, גם אם קצת קשה להאמין בכך כעת, שנפרוש מהעבודה ונפנה לשלב האחרון בחיינו – החיים כפנסיונרים. אולי תתפלאו לשמוע, אבל זו יכולה להיות תקופה יפה ומהנה מאוד, אם רק נדע להתכונן אליה.

מה צריך לעשות? קודם כל, לוודא שיש לנו הסדר פנסיה פעיל ואז לברר מהם דמי הניהול שאנחנו משלמים בו ההשקעות ושיעור הצמיחה.

חשוב מאוד לוודא שדמי הניהול שאנחנו משלמים לא גבוהים מהממוצע בקרן הפנסיה בה מנוהל החיסכון שלנו. למשל, אם אנחנו משלמים מעל ל 1% מהצבירה כדאי שנפנים שהגוף המנהל גובה מאתנו את מקסימום דמי הניהול, שיכולים להסתכם בהפסד של מאות אלפי דולרים מהפנסיה.

רוצה ללמוד על קרנות פנסיה נבחרות?
צור קשר.

מומלץ גם לבדוק מהי הקצבה החודשית שאנחנו צפויים לקבל לאחר יציאתנו פנסיה מהסושייל סקיוריטי או ממדינת ישראל. אם הקצבה נראית לנו לא מספקת, ניתן לשקול לפתוח קופה להשקעה, שתשמש אותנו כהשלמה לפנסיה. קופת גמל להשקעה היא כלי פיננסי המשלב נזילות מלאה, השקעה בשוק ההון והטבות מס משמעותיות. היא מתאימה למגוון שימושים.

 5. השנה ננהל טוב יותר את החסכונות של ילדינו

יש בארה”ב תוכניות חסכון מיוחדות לילדים פטורות מס. רוצים לתת לילד או לילדה יתרון בחיים? תתחילו לחסוך למשל בקופות גמל להשקעה למטרת קולג׳, בית או דירה. ההמלצה בנוגע לחיסכון, בעיקר חיסכון של ילדים, היא להתחיל מה שיותר מוקדם.

רוצה פרטים על איך להתחיל לחסוך לעתיד הילדים?
צור קשר.

שנה טובה!

קצת עלי

שלום! אני רותם. יועץ פיננסי בחברת השקעות אמריקאית באוסטין טקסס. במקור מפתח תקווה ובארה”ב למעלה משני עשורים. התחלתי את דרכי כיועץ פיננסי באמריקן אקספרס, עברתי לברוקרג’  ב- TD Ameritrade ו- Schwab ויצא לי גם לייעץ בכמה מהבנקים הגדולים והמוכרים בארה”ב.

כמו הרבה, הגעתי לפה עם כמה מאות דולרים בודדים והרבה רצון להגשים את החלום שכל יום מוגשם מחדש. נשוי לאשה נפלאה בשם ענת. יחד אנו מגדלים שלושה ילדים מלאי שמחה. אני ממש אוהב את מה שאני עושה שזה לעבוד עם לקוחות סופר מעניינים, וייחד עם צוות של רואה חשבון ועורך דין אנו מספקים שרות Family Officeבשנתיים האחרונות, יחד עם אשתי, התחלנו לעזור גם להרבה ישראלים פה בארה”ב לנווט את השוק האמריקאי ולהגשים את החלום האישי שלהם.

תודה שעצרתם לביקור! מקווה שקיבלתם מידע חיוני. ליצור איתי קשר, השאירו פרטים פה ואחזור בהקדם. תודה

תגובות

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Send me replies via email

Related Posts

מיסים – 2021

מיסים – 2021

מיסים, מגבלות הפרשה פנסיונית וטווחי הכנסה לשנת 2021! בוא נדבר מיסים. אם אתם אקטיביים בנוגע לחיסכון...

read more
הצטרפו לבלוג

וקבלו טיפים פיננסים ישירות למייל + ספר אלקטרוני שווה להורדה מתנה


COMPANY

13809 Research Blvd. Suite #250 
Austin, TX 78750

Care@TLVfinancial.com

Toll-Free: 888-996-0567

Text/SMS/Whatsapp: 512-964-0844