עשרת הערים המובילות להשקעת נדל“ן לשכירות בארצות הברית

by Jan 26, 2021

עשרת הערים המובילות להשקעת נדל“ן לשכירות בארצות הברית

אם יש לכם כסף פנוי השקעות נדל“ן בהחלט יכולות להיות אלטרנטיבה משתלמת. זוהי אפשרות לקבל תשואות גבוהות יותר מערוצים אחרים וגם אמצעי לגוון את תיק ההשקעות. שוק הנדל“ן האמריקאי מעורר עניין רב, אך לפני שקופצים למים הקרים חשוב להכיר את השוק. ארצות הברית מורכבת ממדינות רבות וההבדלים בין מקום אחד לאחר יכולים להיות גדולים. מסיבה זו הכנו לכם מדריך קצר אשר יסקור את עשרת הערים האטרקטיביות ביותר להשקעות נדל“ן נכון לעכשיו – תקופה שבה העולם מתאושש ממשבר הקורונה.

השקעות נדל“ן יכולות להיות משתלמות, אך מצד שני אינכם יכולים לשים את כספכם על קרן הצבי וחשוב לבצע את הבדיקות המתאימות. בכל השקעת נדל“ן ישנו סיכון ולכן חשוב לבצע את שיעורי הבית. לפני שמשקיעים בנכס, מלבד הבדיקות הקשורות לנכס עצמו, חייבים לאסוף מידע כללי לגבי האזור. אז בשביל זה אנחנו כאן, לעזור לכם לקבל את המידע לגבי עשרת הערים האטרקטיביות ביותר להשקעות נדל“ן בארצות הברית.

ארצות הברית מורכבת ממדינות רבות וההבדלים בין מקום אחד לאחר יכולים להיות גדולים.

ברשימת עשרת הערים המובילות תמצאו את דאלס, טקסס; אטלנטה, ג‘ורג’יה; לאס וגאס, נבאדה; שארלוט, קרולינה הצפונית; אוסטיו, טקסס, נשוויל, טנסי; פיניקס, אריזונה; אורלנדו, פלורידה; מדיסון, ויסקונסין; קולומבוס, אוהיו.

ערים אלו מציגות גידול עקבי באוכלוסייה, אפשרויות עבודה ומחירי נדל“ן בתחום המחיר החציוני, דבר המסביר מדוע עשרת הערים הללו מעוררות עניין בקרב משקיעי הנדל“ן. כל אלו הם אינדיקטורים לכלכלה חזקה ופוטנציאל להשקעות ארוכות טווח. שוק העבודה ספג פגיעה קשה בשנה האחרונה, בעקבות משבר הקורונה, אך בערים אלו אנו רואים התאוששות יפה בתקופה שבין אפריל לאוגוסט 2020. יאללה לרשימה!

אטלנטה, ג‘ורג’יה

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 2.51%

התאוששות התעסוקה: 6.4%

ערך הבתים החציוני: 300,000 $

מבחינת קצב גידול האוכלוסייה, אטלנטה היא העיר המובילה בארצות הברית ומעריכים כי תגיע לשיאה בשנת 2050. אם נבחן את מחירי הבתים באטלנטה, למרות הביקושים העקביים המחירים כאן נמוכים מהממוצע הארצי. אך קחו בחשבון שהם במגמת עלייה מהירה. מבחינת מגפת הקורונה אנו רואים התאוששות בשוק העבודה, וקצב גידול מקומות העבודה מתקרב למה שהיה ערב המגפה.

אטלנטה היא עורק תחבורה חשוב ושדה התעופה שבה הוא אחד מהגדולים בארצות הברית ובעולם בכלל. רבות מחברות ההייטק של ארצות הברית פועלות מאטלנטה והיא נחשבת גם למרכז של תקשורת ובידור. באטלנטה תוכלו למצוא הרבה הזדמנויות להשקעה בבתים צמודי קרקע ובנייני מגורים. בטווח המחירים החציוני תוכלו להגיע לשכר דירה חודשי של 1,100 דולר בממוצע.

הצטרפו לבלוג

וקבלו טיפים פיננסים ישירות למייל + ספר אלקטרוני שווה להורדה מתנה


דאלאס, טקסס

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.36%

התאוששות התעסוקה: 6.5%

ערך הבתים החציוני: 233,000 $

דאלאס היא אחת מעשרת הערים הגדולות ביותר בארצות הברית, והיא נחשבת למרכז הכלכלי והתרבותי של צפון טקסס. מבחינה כלכלית דאלאס נחשבת למרכז ההייטק של מדינת טקסס וחברות מובילות בתחום נמצאות כאן. כמו כן חברות אחרות מתחומים אחרים קבעו את מרכזן בעיר וביניהם פיצה האט, 7ELEVEN ועוד.

מבחינת השקעות ישנן הזדמנויות רבות גם בעיר עצמה וגם בפרוורים המקיפים אותה כמו פלאנו ופריסקו. נתון מעניין הוא שלמעלה מ 50% מתושבי העיר מתגוררים בשכירות, בהשוואה לממוצע הארצי אשר עומד על 33%. נתון זה מעיד על הפוטנציאל הטמון בהשקעות בעיר. למרות שמדובר באחת הערים הגדולות בארצות הברית, היא אינה צפופה ויש בה אפילו אפשרויות אטרקטיביות לרכישת שטחים גדולים.

לאס וגאס, נאבדה

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.33%

התאוששות התעסוקה: 18.5%

ערך הבתים החציוני: 297,000 $

לאס וגאס, בתור עיר תיירותית ספגה מכה חזקה עם התפרצות מגפת הקורונה. אך למרות הנזק הכלכלי, העיר מראה סימני התאוששות מהירים, דבר שניתן לראות בשיעורי התאוששות התעסוקה הגבוהים. לאס וגאס תמיד הייתה עיר אטרקטיבית מאוד עבור המשקיעים – יש כאן מיסוי נמוך ואדמה יש בשפע. מגפת הקורונה רק הפכה את ההשקעות ליותר אטרקטיביות וכאשר התיירות תתאושש במלואה המחירים צפויים להאמיר. במילים אחרות עכשיו זהו הזמן הטוב ביותר להשקעה בלאס וגאס. כמו כן הממשלה המקומית נוקטת במאמצים להעשיר את מקורות ההכנסה של העיר והיא הצליחה למשוך לכאן חברות הייטק. משבר הסאב פריים ב 2008 גרם לרבים לאבד את ביתם והיום רבים בעיר שוכרים את הנכס. שכר הדירה הממוצע בלאס ואגס עומד על 1050 דולר.

שארלוט, קרולינה הצפונית

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.85%

התאוששות התעסוקה: 5.5%

ערך הבתים החציוני:262,000 $

שארלוט היא העיר ה 18 בגודלה בארצות הברית והגדולה ביותר בצפון קרולינה. העיר שארלוט מהווה מרכז כלכלי חשוב ונראה שהיא לא זוכה לתשומת הלב הראויה. בשנת 2019 העיר דורגה במקום הרביעי מבחינת האטרקטיביות של שוק הנדל“ן. מבחינה עסקית תוכלו למצוא כאן נוכחות של כמה מהחברות המופיעות בדירוג 500 החברות של מגזין פורצ‘ן והעיר מהווה מרכז חשוב לבנקאות (השני אחרי ניו יורק) וטכנולוגיה. גם מבחינת קצב הגידול זוהי אחת הערים המובילות בארצות הברית. העיר מראה מגמת התאוששות יציבה מהשפעות מגפת הקורונה ואנו רואים שמחירי הנדל“ן נמצאים במגמת עלייה למרות המגפה.

שארלוט מציעה לתושביה רמה גבוהה של איכות חיים, כלכלה יציבה ועלות מחייה זולה יחסית למה שהיינו מצפים לעיר בסדר גודל זה. השקעות נדל“ן בשארלוט נחשבות להשקעות בטוחות ובעלות פוטנציאל.

אוסטין, טקסס

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.23%

התאוששות התעסוקה: 6.7%

ערך הבתים החציוני: 422,000 $

אוסטין היא אחת מהערים הגדולות בטקסס ונמצאת במקום ה 11 ברשימת הערים הגדולות בארצות הברית מבחינת האוכלוסייה והיא שוקקת בפעילות כלכלית והזדמנויות עסקיות. אדמה יש כאן בשפע, ואין כאן מס הכנסה – מה צריך יותר מזה בשביל משקיעי הנדל“ן? אוסטין הפכה למקום המושך תושבים רבים מערי החוף הגדולות ורבים נוטשים את לוס אנג‘לס וניו יורק לטובת אוסטין. אוניברסיטת טקסס מספקת מהנדסים רבים אשר הפכו את אוסטין למרכז חשוב וגדול של הייטק. היא נהנתה מצמיחה גדולה בשנות התשעים בזכות ההייטק.  מחירי הבתים באוסטין גבוהים בהשוואה לערים אחרות שהזכרנו ברשימה זו, אך גם התשואות גבוהות יותר. שכר הדירה הממוצע עומד על 1225 דולר.

נשוויל, טנסי

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 0.31%

התאוששות התעסוקה: 6.9%

ערך הבתים החציוני: 300,000 $

נשוויל היא עיר הבירה של מדינת טנסי, כלומר לצד הפעילות העסקית הענפה שבה זהו מרכז שלטוני ובו נמצאים כל מוסדות השלטון של המדינה. כמו כן היא משמשת כמרכז גדול לשירותי רפואה, הוצאה לאור, תעשיית מנועים, תעשיית מוזיקה ולאחרונה אפילו תעשיית סרטים. נאשוויל נחשבת לבירת מוזיקת הקאנטרי, והדבר מהווה חלק ממוקד המשיכה התיירותי של העיר ופסטיבלים שונים מתקיימים בה. לעיר ישנה היסטוריה יהודית וגם קהילה יהודית פעילה. נשוויל היא גם צומת תחבורה חשוב, עוברים בה כבישים בין מדינתיים ומסילות רכבת חשובות. מבחינת עלות המחיה נשוויל נחשבת לזולה. מחירי הנדל“ן נמצאים במגמת עלייה והעיר נחשבת למקום טוב לצורך רכישת נכס להשכרה.

פיניקס, אריזונה

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.27%

התאוששות התעסוקה: 6.6%

ערך הבתים החציוני: 288,000 $

פיניקס, בירת אריזונה, היא העיר השישית בגודלה בארצות הברית ומקום אטרקטיבי מאוד לצורך השקעות. מבחינת הפעילות הכלכלית ניתן למצוא כאן חברות טכנולוגיות גדולות וגם תיירות, בעיקר תיירות גולף. היתרון של פיניקס הוא שלמרות גודלה היא מצליחה לספק לתושביה רמת חיים גבוהה ודיור במחירים ברי השגה. החודשים הראשונים של מגפת הקורונה פגעו בביקוש לנכסים, אך שוק הנדל“ן המקומי התאושש בצורה יוצאת דופן וכבר בקיץ 2020 נרשמו שם ביקושי שיא. שוק הנדל“ן של פיניקס הפך אותה לאטרקטיבית מאוד עבור שוק הפליפינג (רכישת נכס לצורך שיפוצו ומכירתו במחיר גבוה יותר) וכ 10% ממכירות הבתים בשנת 2019 היו למטרה זו. נכון לעכשיו היצע הדירות נמוך והביקושים ממשיכים לעלות, אך למרות זאת המחירים עדיין נחשבים לאטרקטיביים.

הצטרפו לבלוג

וקבלו טיפים פיננסים ישירות למייל + ספר אלקטרוני שווה להורדה מתנה


אורלנדו, פלורידה

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.04%

התאוששות התעסוקה: 5.8%

ערך הבתים החציוני: 269,000 $

אורלנדו ידועה בזכות כלכלתה החזקה וקצב גידול האוכלוסייה העקבי, והדבר הופך אותו לאטרקטיבית מאוד עבור המשקיעים. עם פארקים מפורסמים כמו דיסני, יויברסל ואחרים, תיירות הוא אחד ממקורות ההכנסה החשובים של העיר, לכן היא נפגעה ממגפת הקורונה, אך ההתאוששות כבר נראית באופק. מלבד האטרקציות התיירותיות העיר מהווה גם מרכז טכנולוגי ולוגיסטי לכל מדינת פלורידה. אורלנדו קרובה למרכז החלל קנדי והיא נחשבת למרכז חשוב של תעשיות החלל והתעשיות האוויריות. בין אם תרצו לרכוש דירת נופש, לעשות פליפינג או להשקיע בנדל“ן מסחרי – כל סוגי המשקיעים יכולים למצוא את מקומם באורלנדו. אם הכוונה שלכם לרכוש נכס להשכרה, תשמחו לדעת שבאורלנדו התשואות הגבוהות ביותר בארצות הברית, כ 8.1%.

מדיסון, ויסקוניסין

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.14%

התאוששות התעסוקה: 6.6%

ערך הבתים החציוני: 294,000 $

לא ניתן לדבר על השקעות נדל“ן בארצות הברית מבלי להזכיר את העיר מדיסון אשר נחשבת לאחד מיעדי ההשקעות האטרקטיביים ביותר. מדיסון היא עיר צעירה ותוססת אשר מציעה לתושביה איכות חיים גבוהה והיא נחשבת לבטוחה מאוד.  בעיר ישנם מוסדות לימוד חשובים ומוערך כי מתגוררים בעיר כחמישים אלף סטודנטים. יש בה הרבה תעשיות עתירות ידע, בעיקר בתחום הבריאות והביו טכנולוגיה. זהו המקום המושלם להשקיע בבתים צמודי קרקע וישנן אפשרויות רבות. בשנים האחרונות הייתה עליה בכמות התושבים ועליה במחירי הבתים, טרנד אשר לא הופרע על ידי מגפת הקורונה – כנראה בזכות הפרוורים אשר מהווים מקום מפלט עבור מי שרוצה לחכות שהמגפה תעבור. האוכלוסייה של העיר צעירה מאוד (הגיל החציוני 34) וכ 43% שוכרים בתים.

קולומבוס, אוהיו

שיעור גידול האוכלוסייה השנתי: 1.64%

התאוששות התעסוקה: 5.4%

ערך הבתים החציוני: 181,000 $

קולומבוס היא העיר ה – 15 בגודלה בארצות הברית ונחשבת לאחת הערים החזקות בארצות הברית מבחינה כלכלית. זוהי עיר הבירה של מדינת אוהיו וכאן נמצאים מוסדות השלטון וגם אחת האוניברסיטאות הציבוריות הגדולות בארצות הברית. כלכלת העיר כוללת חברות ביטוח, אופנה, בנקים, תעופה, אנרגיה, פלדה ועוד. בזכות הגיוון הכלכלי היא לא נפגעה חזק מהמשבר הכלכלי של שנת 2008. העיר נחשבת לאחד המקומות האטרקטיביים בסצנת הנדל“ן של ארצות הברית והיא מאפיינת בגידול אוכלוסיה ונכסים בעלות נמוכה. המחיר החציוני של בתים עומד על 180,000$, נמוך בכ 100,000$ מהממוצע הארצי. עם מחירים שכאלו רבים מצליחים להשקיע ללא צורך במשכנתאות, דבר המוזיל עלויות. ולצד המחירים הזולים אנו מממשיכים לראות עלייה בביקושים.

ארץ האפשרויות

כאשר מחפשים השקעות נדל“ן עומדות בפניכם אפשרויות רבות. על מנת לקבל את ההחלטות עליכם לקחת בחשבון את התקציב שעומד לרשותכם, את הפוטנציאל של הנכס והאזור וכמובן אסטרטגיית ההשקעות שלכם. איננו מספרים לכם סיפורים על התעשרות מהירה, יש צורך בהתנהלות זהירה ונכונה על מנת להשיג תשואות. אם זה הכיוון שלכם, זוהי רשימת הערים המומלצת ביותר. בכולן תוכלו למצוא קצב גידול אוכלוסיה חיובי ואפשרויות השקעה אטרקטיביות.

הערה: שיעורי ההתאוששות בשוק העבודה מתבססים על פי הנתונים הרשמיים של bureau of labor and statistics והשוואה בין החודשים אפריל 2020 לאוגוסט 2020. מחירי הבתים מבוססים על סטטיסטיקות של עסקאות אשר בוצעו בספטמבר 2019 ועד 31 באוגוסט 2020. נתוני גידול האוכלוסייה מה World Population Review.

אז איפה אתם משקיעים ולמה?

שתפו בתגובות!

קצת עלי

שלום! אני רותם. יועץ פיננסי בחברת השקעות אמריקאית באוסטין טקסס. במקור מפתח תקווה ובארה”ב למעלה משני עשורים. התחלתי את דרכי כיועץ פיננסי באמריקן אקספרס, עברתי לברוקרג’  ב- TD Ameritrade ו- Schwab ויצא לי גם לייעץ בכמה מהבנקים הגדולים והמוכרים בארה”ב.

כמו הרבה, הגעתי לפה עם כמה מאות דולרים בודדים והרבה רצון להגשים את החלום שכל יום מוגשם מחדש. נשוי לאשה נפלאה בשם ענת. יחד אנו מגדלים שלושה ילדים מלאי שמחה. אני ממש אוהב את מה שאני עושה שזה לעבוד עם לקוחות סופר מעניינים, וייחד עם צוות של רואה חשבון ועורך דין אנו מספקים שרות Family Officeבשנתיים האחרונות, יחד עם אשתי, התחלנו לעזור גם להרבה ישראלים פה בארה”ב לנווט את השוק האמריקאי ולהגשים את החלום האישי שלהם.

תודה שעצרתם לביקור! מקווה שקיבלתם מידע חיוני. ליצור איתי קשר, השאירו פרטים פה ואחזור בהקדם. תודה

תגובות

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Send me replies via email

Related Posts

מיסים – 2021

מיסים – 2021

מיסים, מגבלות הפרשה פנסיונית וטווחי הכנסה לשנת 2021! בוא נדבר מיסים. אם אתם אקטיביים בנוגע לחיסכון...

read more
הצטרפו לבלוג

וקבלו טיפים פיננסים ישירות למייל + ספר אלקטרוני שווה להורדה מתנה


COMPANY

13809 Research Blvd. Suite #250 
Austin, TX 78750

Care@TLVfinancial.com

Toll-Free: 888-996-0567

Text/SMS/Whatsapp: 512-964-0844